Kiedy dowiedziałam się, jak ważny jest skład wszystkiego czym karmimy swoją skórę, uderzył mnie fakt, że świadoma pielęgnacja jest bardzo trudna.

Reklamy wprowadzają nas w błąd. Na Instagramie i YouTubie roi się od opłacanych rekomendacji kosmetyków. Nawet dermatolodzy i kosmetolożki potrafią polecić nam pielęgnację, która pozostawia wiele do życzenia.

Żeby zrozumieć czy dany kosmetyk będzie odpowiedni dla mnie, spędzałam godziny na forach, grupach i szukając w Google. GODZINY!

A przecież kupowanie kosmetyków nie powinno być takie trudne...

Tak więc wiosną 2020 roku, postanowiłam stworzyć rzetelną, pełną bazę składników, która pozwoli na szybką analizę składów. Bez reklamowych haseł. Bez ściemy. Ten projekt nazwałam Skincoda.

Projekt Skincoda

Skincoda powstała dla wszystkich dziewczyn, chłopaków, facetów i kobiet, którzy nie chcą przepłacać za kosmetyki, które nie działają.

To miejsce w internatech, które pozwoli Ci kupić najefektywniejszy krem, tonik czy żel do mycia twarzy na podstawie analizy ich składu. Razem będziemy analizwać, uczyć się i szukać. Nie zgadzając się na to, żeby wielkie koncerny sprzedawały produkty, które szkodzą nam i wszystkim dookoła.

Co możesz zrobić żeby wesprzeć nasz projekt

Korzystanie z analizy składów na naszej stronie jest zupełnie bezpłatne i takie pozostanie. To, o co chcę Cię prosić, to wsparcie przy rozwijaniu naszej bazy wiedzy i poszerzaniu świadomości na temat świadomej pielęgnacji poprzez:

  • Zgłaszanie błędów w opisach składników. Przy każdym z nich jest taka możliwość, na takiej samej zasadzie jak np. w przypadku Wikipedii
  • Zostawianie komentarzy eksperckich na temat składników. Jeśli masz wiedzę i doświadczenie na ich temat, zostaw komentarz na temat stosowania składnika. Będzie to ogromnie pomocne dla innych
  • Dzielenie się stroną z przyjaciółmi, grupami tematycznymi i każdym, kto może potrzebować takiej strony jak Skincoda.