1

ewg

co oznacza EWG?

Ascorbic acid

zgłoś zmiany
 • 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra sucha

  Dobry

 • Skóra wrażliwa

  Dobry

 • Skóra tłusta

  Dobry

 • Skóra dojrzała

  Dobry

 • image/svg+xml

  Nasza ocena

  Najlepszy!

Występowanie

kremy, balsamy, odżywki, serum, olejki do ciała i do włosów, pomadki do ust

Jak działa Ascorbic acid

Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu elastyny, kwasu hialuronowego, jest niezbędna do przeżycia.

Działa odmładzająco, poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci; redukuje przebarwienia, wygładza zmarszczki, ujędrnia skórę i poprawia jej koloryt. Jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Ma również właściwości gojące, keratolityczne, wzmacnia naczynia krwionośne, a także chroni przed negatywnym wpływem środowiska na skórę i organizm.

A co ze stosowaniem witaminy C (kwas askorbinowy) i niacynamidu w tym samym produkcie lub stosowanego w tym samym czasie w oddzielnych produktach?

Być może słyszałaś, że niacynamidu i witaminy C nie należy stosować w tym samym czasie, niezależnie od tego, czy znajdują się one razem w tym samym produkcie, czy są stosowane osobno jeden po drugim. Ta kombinacja jest w porządku jeśli stosujemy pochodne witaminy C jak np:

Niezwykle ważne jest, by stosować kremy z filtrem na dzień ze względu na niskie pH tego składnika!

Od strony naukowej

Kwas askorbinowy (witamina C) jest związkiem chemicznym z grupy nienasyconych alkoholi polihydroksylowych. Jest to biały proszek o bardzo kwaśnym smaku, rozpuszcza się w wodzie. Stężenie pożądane w kosmetykach to max 20% - w preparatach leczniczych, do 30% - przy stosowaniu miejscowym. Kwas askorbinowy łatwo ulega utlenieniu w kontakcie z metalami, światłem lub tlenem. Dlatego najlepiej jest przechowywać go w suchym i zaciemnionym miejscu.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.