1

ewg

co oznacza EWG?

Sodium hyaluronate

zgłoś zmiany
  • 1

    EWG

    Bardzo dobry wynik

  • Skóra sucha

    Dobry

  • Skóra wrażliwa

    Neutralny

  • Skóra tłusta

    Neutralny

  • Skóra dojrzała

    Dobry

  • image/svg+xml

    Nasza ocena

    Najlepszy!

Występowanie

maseczki, mgiełki do ciała, balsamy przeciw rozstępom, balsamy nawilżające, sera, kremy,

Jak działa Sodium hyaluronate

Hialuronian sodu jest humektantem. Zapobiega wysychaniu kosmetyków. Ma zdolność wiązania wilgoci z otoczenia i zatrzymywania jej na powierzchni skóry i włosów. Działa nawilżająco, odmładzajaco, wzmacniająco i wygładzająco. Regeneruje, wypełnia zmarszczki, poprawia elastyczność skóry i spowalnia proces starzenia się. Przyspiesza gojenie ran, likwiduje blizny i przebarwienia. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z organizmu przed skórę.

Sodium hyaluronate ma niesamowite właściwości nawilżające, które rozwiązują szereg problemów skórnych spowodowanych brakiem odpowiedniego nawilżenia skóry.

Działanie sodium hyaluronate w kosmetykach:

  • Zwalcza suchość skóry: jako środek utrzymujący wilgoć wciąga wodę z powietrza i pomaga zatrzymać wilgoć, aby Twoja skóra była nawilżona i wolna od płatków.
  • Odbudowuje naruszoną barierę ochronną: jest niezbędna do przywrócenia i utrzymania zdrowej bariery, aby zapobiec transepidermalnej utracie wody (TEWL), która może prowadzić do stanów zapalnych.
  • Redukuje oznaki starzenia: Hialuronian sodu uzupełnia utracone nawilżenie i kwas hialuronowy naturalnie występujący w skórze, który zmniejsza się wraz z wiekiem. To dodatkowe nawilżenie z kolei wygładza teksturę stworzoną przez drobne linie i zmarszczki.
  • Działa pozytywnie dla cery tłustej i trądzikowej, skłonnej do wyprysków: składnik ten może pomóc w trądziku, przywracając równowagę skóry. Zwłaszcze, jeśli jest ona nadmiernie wysuszana za pomocą ostrych złuszczaczy, środków czyszczących i zabiegów. Nie zatyka porów, co oznacza, że ​​nie zatyka porów.
  • Poprawia jędrność skóry: Sodium hyaluronate poprawia strukturę i objętość skory oraz może powodować tymczasową, ale natychmiastową jędrność.
  • Pozostawia nietłusty blask: jest lekki w dotyku i zapewnia matowe wykończenie, nie pozostawiając grubej, tłustej warstwy na skórze twarzy.
  • Pomaga w egzemie: ponieważ składnik ten jest tak delikatny, można go bezpiecznie stosować na wrażliwej skórze z takimi problemami jak egzema. Będzie on też korzystny dla bardzo suchych typów skóry.
  • Przywraca równowagę dla skóry po zabiegu: stosowanie hialuronianu sodu w celu nawilżenia po zabiegach w gabinecie, takich jak laser lub mikroigłowanie, (które sprawiają, że skóra jest wrażliwa) to świetny pomysł żeby uspokoić twarz.

Od strony naukowej

Hialuronian sodu jest to mukopolisacharyd, odpowiednik soli hialuronowych, występujących naturalnie w organizmie. Hialuronian sodu ma bardzo wysoką higroskopijność, nie jest zdolny do tworzenia żeli. Zalecane stężenie w kosmetykach to max 3%. Składnik ten pochodzi z tkanki zwierząt, jednak coraz częściej pozyskiwany jest syntetycznie. Szczególnie polecany dla osób z cerą suchą i dojrzałą.

Podobnie jak kwas hialuronowy, hialuronian sodu wiąże wodę w ilości 1000 razy większej niż jego masa, ale ten składnik może wnikać głębiej w skórę i jest bardziej stabilny (co oznacza, że ​​będzie działać dłużej) w produkcie pielęgnacyjnym.

Sodium hyaluronate to błonnikowy lub kremowy proszek, który można znaleźć w produktach nawilżających i serum. Jako środek utrzymujący wilgoć, hialuronian sodu działa poprzez przyciąganie wilgoci ze środowiska i leżących poniżej warstw skóry do naskórka. Hialuronian sodu „służy jako zbiornik wody w skórze, pomagając jej regulować poziom nawilżenia”.

Sodium hyaluronate vs kwas hialuronowy (hyaluronic acid)

Na przodzie produktu do pielęgnacji skóry twarzy możesz zobaczyć frazę „kwas hialuronowy”, ale przewróć na etykietę składników i prawdopodobnie znajdziesz go na liście jako „sodium hyaluronate”. Przyczyną tej rozbieżności jest to, że terminy są często używane zamiennie w branży kosmetycznej. Technicznie są to różne rzeczy, ale mają robić to samo Więc co je różni? Dwa główne czynniki: stabilność i zdolność penetracji.

Hialuronian sodu jest bardziej stabilną wersją kwasu hialuronowego

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.