Występowanie
maseczki, mgiełki do ciała, balsamy przeciw rozstępom, balsamy nawilżające, sera, kremy,
Popularne Składniki
Bardzo dobry wynik
Dobry
Neutralny
Neutralny
Dobry
Najlepszy!
maseczki, mgiełki do ciała, balsamy przeciw rozstępom, balsamy nawilżające, sera, kremy,
Hialuronian sodu jest humektantem. Zapobiega wysychaniu kosmetyków. Ma zdolność wiązania wilgoci z otoczenia i zatrzymywania jej na powierzchni skóry i włosów. Działa nawilżająco, odmładzajaco, wzmacniająco i wygładzająco. Regeneruje, wypełnia zmarszczki, poprawia elastyczność skóry i spowalnia proces starzenia się. Przyspiesza gojenie ran, likwiduje blizny i przebarwienia. Zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z organizmu przed skórę.
Sodium hyaluronate ma niesamowite właściwości nawilżające, które rozwiązują szereg problemów skórnych spowodowanych brakiem odpowiedniego nawilżenia skóry.
Hialuronian sodu jest to mukopolisacharyd, odpowiednik soli hialuronowych, występujących naturalnie w organizmie. Hialuronian sodu ma bardzo wysoką higroskopijność, nie jest zdolny do tworzenia żeli. Zalecane stężenie w kosmetykach to max 3%. Składnik ten pochodzi z tkanki zwierząt, jednak coraz częściej pozyskiwany jest syntetycznie. Szczególnie polecany dla osób z cerą suchą i dojrzałą.
Podobnie jak kwas hialuronowy, hialuronian sodu wiąże wodę w ilości 1000 razy większej niż jego masa, ale ten składnik może wnikać głębiej w skórę i jest bardziej stabilny (co oznacza, że będzie działać dłużej) w produkcie pielęgnacyjnym.
Sodium hyaluronate to błonnikowy lub kremowy proszek, który można znaleźć w produktach nawilżających i serum. Jako środek utrzymujący wilgoć, hialuronian sodu działa poprzez przyciąganie wilgoci ze środowiska i leżących poniżej warstw skóry do naskórka. Hialuronian sodu „służy jako zbiornik wody w skórze, pomagając jej regulować poziom nawilżenia”.
Na przodzie produktu do pielęgnacji skóry twarzy możesz zobaczyć frazę „kwas hialuronowy”, ale przewróć na etykietę składników i prawdopodobnie znajdziesz go na liście jako „sodium hyaluronate”. Przyczyną tej rozbieżności jest to, że terminy są często używane zamiennie w branży kosmetycznej. Technicznie są to różne rzeczy, ale mają robić to samo Więc co je różni? Dwa główne czynniki: stabilność i zdolność penetracji.
Hialuronian sodu jest bardziej stabilną wersją kwasu hialuronowego
2% Hyaluronic Acid Serum z Kwasem Hialuronowym
Krem pod oczy przeciw obrzękom i cieniom. Lekka konsystencja, bogaty skład, m.in...
Krem pod oczy z retinolem i kwasem hialuronowym. Hit!
Żel do mycia dla normalnej i tłustej skóry z kwasem hialuronowym i niacinamide
Jeśli chcesz być częścią projektu pomagając nam tworzyć treści i opisy składników lub po prostu chcesz być na bieżąco z tym co robimy, zostaw maila o tu:
Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.