1

ewg

co oznacza EWG?

Achillea millefolium

zgłoś zmiany
 • 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra sucha

  Neutralny

 • Skóra wrażliwa

  Neutralny

 • Skóra tłusta

  Dobry

 • Skóra dojrzała

  Zły

 • Nasza ocena

  Brak!

Kategorie

Występowanie

Kremy, sera łagodzące, sera przeciwzmarszczkowe, preparaty do cer tłustych, mieszanych i trądzikowych, preparaty do oczyszczania skóry, maseczki, szampony

Jak działa Achillea millefolium

Dzięki właściwościom odświeżającym, łagodzącym i nawilżającym jest polecany dla skóry wrażliwej. Ma działanie ściągające i ochronne przez co ułatwia zamykanie porów oraz oczyszczanie cery tłustej.

Posiada także działanie przeciwzapalne, przeciwalergiczne dzięki zawartości flawonoidów oraz kwasu fenolowego.

Jako ekstrakt ma działanie przeciwpodrażniające i udrażniające. Ma działanie przeciwbakteryjne i posiada właściwości przeciwutleniające.

Równoważy też pH skóry oraz wydzielanie sebum. Wzmacnia komórki i stymuluje procesy regeneracyjne. Oczyszcza skórę i wzmacnia włosy. Leczy też trądzik oraz łagodzi stany zapalne i oparzenia.

Od strony naukowej

Achillea millefolium to bylina. Należy do rodziny astrowatych. Posiada białe, różowe lub purpurowe. Kwiaty są zebrane w gęste główki. Występuje w praktycznie całej Europie, a także w Ameryce oraz Azji, a w Polsce to pospolity chwast.

Nazwa Achillea to pochodna imienia Achillesa czyli greckiego herosa, którego zgodnie z mitologią leczono przez aplikację ziela. Natomiast nazwa rodzajowa millefolium to odniesienie do listowia krwawnika, które jest wielosegmentowe.

Ziele krwawnika ma wiele cenionych związków jako składniki formulacji kosmetycznych tj. olejek eteryczny posiadajacy w składzie azulen, borneol, er- i β-pinen, cyneol. Krwawnik zawiera witaminy A, C i K, sole mineralne, które obfitują w związki manganu i kobaltu, molibdenu, siarki, miedzi, żelaza.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.