-

ewg

co oznacza EWG?

Benzyl Benzoate

zgłoś zmiany
 • -

  EWG

  Brak danych

 • Skóra sucha

  Neutralny

 • Skóra wrażliwa

  Zły

 • Skóra tłusta

  Neutralny

 • Skóra dojrzała

  Neutralny

 • Nasza ocena

  Brak!

Występowanie

Perfumy, mydła

Jak działa Benzyl Benzoate

W produktach kosmetycznych pełni różne role: środka zapachowego, rozpuszczalnika, plastyfikatora, środka konserwującego i utrwalacza.

Jako środek zapachowy benzoesan benzylu może nadać produktowi balsamiczny zapach. Może również współpracować z innymi zapachami jako rozpuszczalnik. Benzyl benzoate działa również jako utrwalacz w produktach perfumowanych, spowalniając ulatnianie się innych zapachów i wydłużając żywotność zapachu.

Po dodaniu do produktów, takich jak mydła, benzoesan benzylu może działać jako plastyfikator. Plastyfikator sprawia, że ​​produkt jest mniej kruchy.

Benzoesan benzylu może wywołać reakcję alergiczną. Może podrażniać skórę, a także powodować zaczerwienienie, suchość i swędzenie skóry.

Niektóre badania sugerują, że może on naśladować estrogen i sprzyjać wzrostowi komórek raka piersi, ale potrzeba więcej dowodów, aby z pewnością stwierdzić ten efekt, ponieważ jak dotąd istnieje tylko kilka artykułów na ten temat, których wyniki są sprzeczne.

Od strony naukowej

Benzoesan benzylu (benzyl benzoate) jest naturalnie występującą cząsteczką występującą w niektórych roślinach i składa się z alkoholu benzylowego i kwasu benzoesowego.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.