1

ewg

co oznacza EWG?

Camellia sinensis leaf extract

zgłoś zmiany
 • 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra sucha

  Dobry

 • Skóra wrażliwa

  Dobry

 • Skóra tłusta

  Dobry

 • Skóra dojrzała

  Dobry

 • image/svg+xml

  Nasza ocena

  Najlepszy!

Występowanie

kremy do twarzy, toniki, kremy pod oczy, balsamy, kremy do rąk

Jak działa Camellia sinensis leaf extract

Camellia sinensis leaf extract to prawdziwa supergwiazda z magicznymi mocami, które sprawiają, że jest to wspaniały składnik dla prawie każdego. Jeśli martwisz się o przeciwdziałanie starzeniu się, zapobieganie rakowi skóry, trądzikowi, trądzikowi różowatemu lub atopowemu zapaleniu skóry, dobrym pomysłem jest stosowanie w codziennej pielęgnacji wysokiej jakości produktu zawierającego zieloną herbatę.

Zielona herbata nie tylko dobrze brzmi i jest całkowicie naturalna (nie tylko naturalne rzeczy mogą być dobre lub wszystkie naturalne są dobre), ale jest bardzo dobrze zbadana. To jeden z najlepiej przebadanych przeciwutleniaczy.

W naszym zespole, jesteśmy wielkimi fankami zielonej herbaty! Picie jej i stosowanie na twarzy to świetny pomysł.

Od strony naukowej

Najbardziej przydatne składniki zielonej herbaty to polifenole, a dokładniej katechiny. Istnieją cztery główne typy: najbardziej rozpowszechniony i aktywny, prawdziwa supergwiazda nazywa się EGCG (EpiGalloCatechin Gallate). Istotne są także EKG (galusan EpiCatechiny), GCG (galusan galusu katechiny) i EGC (galusan EpiGallo), ale w zielonej herbacie jest też kilka innych rodzajów.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.