1

ewg

co oznacza EWG?

Cryptomeria japonica leaf extract

zgłoś zmiany
 • 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra tłusta

  Dobry

 • Skóra dojrzała

  Dobry

 • image/svg+xml

  Nasza ocena

  Najlepszy!

Występowanie

pielęgnacja ciała, pielęgnacja twarzy

Jak działa Cryptomeria japonica leaf extract

Cryptomeria japonica leaf extract ma imponujące właściwości przeciwutleniające, przeciwdziałające zanieczyszczeniom i łagodzące.

Badania na próbkach ludzkiej skóry wykazały, że miejscowe stosowanie ekstraktu z kwiatów chroni fibroblasty (komórki skóry, które wytwarzają kolagen) przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które wywołują zanieczyszczenia z metali ciężkich w powietrzu.

Wychwytuje również enzymy rozkładające kolagen, zanim doprowadzą one do widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki czy skórkę pomarańczową. Jednocześnie ten ekstrakt roślinny przeciwdziała utracie kolagenu, która może mieć widoczny wpływ na wielkość porów.

Oprócz oferowania samych korzyści przeciwutleniających i neutralizujących zanieczyszczenia, miejscowe stosowanie kwiatu Camellia japonica zwiększa również obecność kilku enzymów przeciwutleniających, które naturalnie występują w skórze, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa, katalaza i peroksydaza glutationowa. Pomaga to skórze lepiej bronić się przed czynnikami zewnętrznymi, które pogarszają jej zdrowy wygląd.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.