1

ewg

co oznacza EWG?

Hydrolyzed hyaluronic acid

zgłoś zmiany
 • 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra sucha

  Dobry

 • Skóra wrażliwa

  Neutralny

 • Skóra tłusta

  Dobry

 • Skóra dojrzała

  Dobry

 • image/svg+xml

  Nasza ocena

  Najlepszy!

Kategorie

Występowanie

kremy do twarzy, serum nawilżające

Jak działa Hydrolyzed hyaluronic acid

Hydrolyzed hyaluronic acid działa na powierzchni skóry, przyciągając i wiążąc znaczne ilości wody, pomagając jej nawilżyć. Jest to szczególnie przydatne w miesiącach zimowych, kiedy skóra jest naturalnie bardziej sucha na powierzchni, o ile używasz okluzyjnego środka do jej blokowania. To znaczy, że po nałożeniu serum z tą formą kwasu hialurowego należy zastosować krem na bazie oleju lub olej żeby domknąć pielęgnację.

Drugą popularną formą kwasu hialuronowego jest sodium hyaluronate. Zhydrolizowany kwas hialuronowy działa na powierzchni, wygładzając i nawilżając, a hialuronian sodu działa na głębszym poziomie, co pomaga zmniejszyć oznaki starzenia. Obie formy mają zalety i można je stosować razem, w zależności od oczekiwanych efektów.

Od strony naukowej

Hydrolyzed hyaluronic acid to niskocząsteczkowa, chemicznie rozdrobniona wersja naturalnie dużej cząsteczki i ukochanego nawilżacza, kwasu hialuronowego (HA).

Hydrolyzed hyaluronic acid może również występować w różnych wersjach o różnych masach cząsteczkowych i różnych właściwościach:

 • Wersja 100-300k Da: oprócz nawilżania, taka wersja kwasu może również pomóc skórze w regeneracji poprzez zwiększenie jej ochrony. Uważa się również, że przyspiesza proces gojenia ran i jest szczególnie pomocny w przypadku wrażliwych typów skóry (trądzik, trądzik różowaty, choroby skóry związane ze stanami zapalnymi).
 • Wersja 50k Da: twierdzi się, że jest to rozmiar, który jest w stanie wchłonąć się w skórę i spłycić zmarszczki, dlatego jest używany głównie jako „składnik przeciwstarzeniowy”
 • poniżej 50k, około 10k Da: istnieje japońska wersja handlowa o nazwie Hyalo-Oligo, która ma tylko 10k masy cząsteczkowej i twierdzi, że bardzo dobrze wnika w skórę i zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenieTa ultra-niskocząsteczkowa wersja jest dalej nienajlepiej przebadana i jest dość kontrowersyjnym składnikiem.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.