1

ewg

co oznacza EWG?

Superoxide dismutase

zgłoś zmiany
  • 1

    EWG

    Bardzo dobry wynik

  • image/svg+xml

    Nasza ocena

    Najlepszy!

Kategorie

Jak działa Superoxide dismutase

Superoxide dismutase lub w skrócie SOD, to inteligentny enzym przeciwutleniający organizmu, który chroni komórki przed wysoce reaktywnymi, uszkadzającymi komórki rodnikami ponadtlenkowymi.

Dodatkową zaletą SOD jest to, że pozostaje nienaruszony podczas procesu neutralizacji i może kontynuować swoją magię, podczas gdy nieenzymatyczne przeciwutleniacze (takie jak witamina E) są zużywane podczas neutralizacji.

Podsumowując, SOD jest naprawdę silnym przeciwutleniaczem, a używanie go to świetny sposób, aby dać skórze dodatkową pomoc w ochronie przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami środowiskowymi.

Od strony naukowej

Badania skuteczności miejscowego Superoxide dismutase są obiecujące. Testy in vitro (wykonane w laboratorium) pokazują, że SOD jest skuteczniejszym przeciwutleniaczem niż witamina E, ekstrakt z zielonej herbaty i MAP. Istnieje również badanie in vivo (przeprowadzone na ludziach), które mierzyło, w jaki sposób SOD może zmniejszyć zaczerwienienie spowodowane promieniami UV i było znacznie bardziej skuteczne niż witamina E (czysta lub w postaci octanu) i palmitynian askorbylu.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.