• 1

  EWG

  Bardzo dobry wynik

 • Skóra sucha

  Dobry

 • Skóra wrażliwa

  Dobry

 • image/svg+xml

  Nasza ocena

  Najlepszy!

Występowanie

kremy, żele do mycia twarzy, serum nawilżające

Jak działa Trehalose

W kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała trehaloza działa jako środek nawilżający, chroniący skórę i przeciwutleniacz.

Oprócz nawilżania skóry trehaloza może również chronić ważne składniki komórkowe. Może tworzyć specjalne struktury chroniące struktury molekularne przed uszkodzeniem lub zniszczeniem.

Naturalne funkcje ochronne trehalozy pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry i włosów spowodowanym narażeniem na działanie trudnych czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, dym, czynniki drażniące itp. Ponadto wykazano, że trehaloza chroni fibroblasty (komórki w tkance łącznej wytwarzające kolagen) przed odwodnieniem. Te właściwości sprawiają, że trehaloza jest idealnym składnikiem do stosowania w preparatach dla skóry wrażliwej.

Wreszcie trehaloza działa jako przeciwutleniacz, chociaż jej mechanizmy molekularne pozostają niejasne.

Od strony naukowej

Treholaza to rodzaj cukru zbudowanego z dwóch cząsteczek glukozy. Przyjmujemy go każdego dnia w pokarmie, jak chociażby w owocach.

Zawartość trehalozy w roślinach jest szczególnie istotna: ma właściwości silnie nawilżające umożliwiając roślinom przetrwanie w skrajnych warunkach. Nawet kiedy są narażone na odwodnienie i gwałtowne zmiany temperatury. Z tego samego powodu, składnik ten stosowany jest w przemyśle kosmetycznym. Nawilża, chroni i zatrzymuje wodę.

Trehaloza działa nawilżająco na skórę, ponieważ odzwierciedla skład naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) znajdującego się w naskórku skóry. NMF to rozległa grupa substancji obejmująca aminokwasy, PCA, mleczany, cukry, sole, mocznik i peptydy.

Masz wiedzę i opinię na temat tego składnika? Zostaw komentarz, który opublikujemy po jego weryfikacji.