Pielęgnacja Skóry 101: Jak stworzyć własną rutynę pielęgnacyjną?

Pielęgnacja skóry nie jest skomplikowana kiedy wiemy, jakich składników aktywnych szukać. Dowiedz się jakie produkty pomogą Ci w utrzymaniu zdrowej, promiennej skóry na co dzień!

Pielęgnacja Skóry 101: Jak stworzyć własną rutynę pielęgnacyjną?
Zespół Skincoda

Zespół Skincoda

Dec 1, 2020

Każda rutyna pielęgnacyjna jest tak wyjątkowa i indywidualna, jak osoba, która ją stosuje. W miarę jak świadoma pielęgnacja skóry twarzy stała się modna, stała się również bardziej dezorientująca dla początkującego.

I tu właśnie wkraczamy my :)

Jak korzystać z tego przewodnika: Jeśli idea rutynowej pielęgnacji skóry twarzy jest dla Ciebie nowością, warto zacząć od samego początku, gdzie odpowiemy na najbardziej podstawowe pytania dotyczące pielęgnacji skóry.

Jeśli jednak wiesz już to i owo czym jest pielęgnacja skóry i chcesz lepiej zrozumieć, jakie składniki i kosmetyki mogą być dla odpowiednie dla Twojej cery, ten temat również tutaj poruszymy. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się więcej o elementach codziennej pielęgnacji skóry twarzy i poznać aktywne składniki, które najlepiej działają na określone problemy skórne. Polecimy Ci też skuteczna kremy do twarzy, toniki, sera, które mają dobre składy.

Co robić, jeśli jesteś w ciąży i o czym należy pamiętać, jeśli masz zdiagnozowaną chorobę, która wpływa na Twoją skórę? Tę sekcję znajdziesz na końcu artykułu.

Zaczynajmy!

Co tak naprawdę oznacza tutaj „pielęgnacja skóry”?

Mamy na myśli podstawową pielęgnację skóry twarzy. Odgrywa ona ważną rolę w ochronie przed zewnętrznymi patogenami. I tak jak regularnie myjesz zęby, Twoja skóra wymaga przynajmniej trochę uwagi każdego dnia, aby mogła funkcjonować prawidłowo.

Wymaga również ochrony – przede wszystkim przed rakiem skóry, ale też przed niechcianymi oznakami starzenia.

Zapamiętaj! Pielęgnacja skóry to nie tylko dbanie o stan obecny, ale przede wszystkim prewencja.

Dlaczego powinnam dbać o skórę twarzy?

Pielęgnacja skóry twarzy będzie mieć pozytywne efekty pod kątem wizualnym, jak i medycznym. Przy regularnej, przemyślanej rutynie możesz zauważyć takie rezultaty jak:

 • Zmniejszenie widoczność drobnych linii, zmarszczek, ciemnych plam i uszkodzeń spowodowanych przez słońce.
 • Pozbycie się uciążliwych problemów ze skórą, takimi jak suchość lub przetłuszczanie się.
 • Poprawienie stanu skóry z chorobami jak łuszczyca, egzema, trądzik różowaty i trądzik. Leczenie określonej choroby skóry może oznaczać, że ​​musisz zastosować określony schemat pielęgnacji skóry twarzy. Znalezienie skutecznej rutyny pielęgnacji skóry może stanowić istotny sposób radzenia sobie z chorobą i leczenia jej.
 • Pozytywny wpływ na naszą systematyczność. Serio! Posiadanie rutyny pielęgnacyjnej może pomóc Ci zdać sobie sprawę, jak łatwo można robić dobre rzeczy dla swojego ciała i budować zdrowe nawyki.
 • Wiele osób uważa, że ​​przestrzeganie schematu pielęgnacji skóry daje im rutynę i poczucie kontroli. Inni uważają, że wykonywanie rutyny, a nawet nakładanie od czasu do czasu maski odpręża ich i pomaga skupić się na sobie, być może tylko raz w ciągu dnia.

To powiedziawszy, niektóre firmy zajmujące się pielęgnacją skóry reklamują kosmiczne rezultaty ze stosowania ich kosmetyków – niekoniecznie mając dowody na ich poparcie.

Naszym celem jest pomoc w podjęciu najbardziej świadomej decyzji przed zakupem lub wypróbowaniem produktu. Dlatego dużo ważniejszym jest przyjrzenie się składom, a nie marketingowym hasłom, żeby zadbać o potrzeby naszej skóry.

Jak zidentyfikować swój rodzaj cery?

Zanim zastanowisz się, co należy uwzględnić w rutynowej pielęgnacji skóry twarzy, ważne jest, aby znać typ swojej skóry i wiedzieć, czy masz jakieś poważne problemy, którymi chcesz się zająć.

Warto też pamiętać, że każdy schemat leczenia jest indywidualny – to, co działa w przypadku Twoich znajomych, rodziny lub randek online, może nie być dla Ciebie najlepsze.

Aby określić swój typ skóry, zastanów się, jak zachowuje się Twoja skóra bez makijażu lub produktów na niej kilka godzin po wzięciu prysznica i oczyszczeniu skóry.

 • Jeśli zrobi się trochę tłusta lub błyszcząca, prawdopodobnie masz tłustą skórę.
 • Jeśli czujesz suchość lub łuszczenie się, masz suchą skórę.
 • Jeśli masz suchą skórę w niektórych miejscach, a tłustą w innych (zwykle w strefie T), masz skórę mieszaną.
 • Jeśli nie masz żadnej z tych rzeczy, uważa się, że masz „normalną” skórę.

Znajomość rodzaju skóry pomoże Ci skierować Cię w stronę kosmetyków, które pozwolą Ci zwalczyć suchość i przetłuszczanie się, jednocześnie skutecznie rozwiązując wszelkie inne problemy związane ze skórą.

Jeśli Twoja skóra twarzy ma skłonność do podrażnień podczas używania niektórych kosmetyków, jeśli kiedykolwiek miałeś reakcję alergiczną na produkt lub jeśli masz określone choroby skóry na twarzy (egzema, łuszczyca, trądzik różowaty itp.), możesz mieć wrażliwą skóra.

Osoby o wrażliwej skórze mogą mieć również skórę tłustą, suchą, mieszaną lub normalną, ale mogą wymagać szczególnej ostrożności przy wyborze produktów, które nie powodują podrażnień ani nie pogarszają stanu skóry.

Jeśli masz wrażliwą skórę (lub nie jesteś pewien, czy Twoja skóra kwalifikuje się jako wrażliwa), masz chorobę skóry lub jeśli próbujesz rozwiązać jakiekolwiek poważne problemy (takie jak uparty trądzik lub przebarwienia), skonsultuj się się z dermatologiem, który poprowadzi Cię przez ten proces. Pielęgnacja na własną rękę może być nieefektywna.

Jakie są więc podstawowe etapy rutyny pielęgnacyjnej skóry?

Pielęgnacja skóry nie musi być skomplikowana, jeśli tego nie potrzebujesz. Trzy, cztery kroki to zupełnie wystarczająca liczba aby dać skórze twarzy to czego potrzebuje.

Trzy podstawowe etapy rutyny pielęgnacji skóry to:

 • Oczyszczanie
 • Nawilżanie
 • Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (co najmniej SPF 30 i szerokie spektrum).

Codziennie rano i wieczorem należy myć, a następnie nawilżać skórę twarzy. Powinieneś również stosować krem ​​przeciwsłoneczny każdego ranka, ale możesz użyć kremu nawilżającego, który ma co najmniej 30 SPF i ochronę o szerokim spektrum, aby połączyć te dwa etapy.

Poranna pielęgnacja skóry

Jeśli w ciągu dnia nosisz mocny makijaż lub krem ​​przeciwsłoneczny, stosuj dwuetapowe oczyszczanie twarzy – procesu, w którym najpierw myjesz twarz środkiem na bazie oleju, a następnie żelem lub pianką na bazie wody, aby dokładnie usunąć zanieczyszczenia i oczyścić pory.

Serum, toniki do wyrównania pH skóry, peelingi i kuracje na receptę należy nakładać na twarz po oczyszczeniu, ale przed nawilżeniem.

Krem nawilżający to niezbędny element codziennej pielęgnacji skóry. Działa okluzyjnie i domyka całą pielęgnację zatrzymując cenne składniki w skórze. Jeśli zastosujesz serum wodne z kwasem hialuronowym i zapomnisz o kremie, możesz nie zauważyć żadnych pozytywnych rezultatów. Krem pod oczy jest zaś zupełnie opcjonalny zarówno na dzień jak i na noc.

Maski i peelingi (np. Glinka do twarzy) z zasady mają opisaną zalecaną częstotliwość na opakowaniu. Stosuj je na noc.

Wieczorna pielęgnacja skóry.png

Zapamiętaj! Stosuj peelingi nie częściej niż dwa razy w tygodniu!

Chcę rozwiązać konkretny problem ze skórą. Jak mogę to zrobić?

W tym miejscu pojawiają się kosmetyki zawierające określone składniki aktywne. Składniki aktywne to substancje chemiczne lub związki zawarte w produkcie, które w rzeczywistości pielęgnują Twoją skórę. Na przykład, jeśli kupujesz produkt, który pomaga leczyć trądzik, składnik aktywny jest składnikiem wykonującym większość pracy, aby usunąć trądzik. Pozostałe mogą być konserwantami lub substancjami tworzącymi emulsję.

Działanie większości składników aktywnych opisane w wielu pracach naukowych. Mamy przynajmniej teorię na temat tego, co mogą zrobić dla Twojej skóry i jak dobrze to robią. Jednakże, Twoja cera może reagować lepiej/gorzej na niektóre składniki i musisz samodzielnie testować co Tobie pasuje.

Skąd mam wiedzieć, które składniki aktywne włączyć do codziennej pielęgnacji?

Wybór odpowiednich składników aktywnych zależy od konkretnych problemów skórnych, którymi chcesz się zająć. Oto kilka najczęstszych problemów:

Oznaki starzenia

Niektóre typowe oznaki starzenia obejmują fotouszkodzenia, ciemne plamy, drobne linie, zmarszczki i zwiotczenie skóry.

Składniki przy oznakach starzenia

Retinoidy (INCI: retinol lub retinyl retinoate), kwas retinowy to jeden z dwóch sprawdzonych sposobów zapobiegania oznakom starzenia. Drugi to filtr przeciwsłoneczny!

Retinoidy, które są formami witaminy A, działają poprzez stymulację procesu złuszczania skóry od dołu, prowadząc do wygładzenia skóry i zmniejszenia zarówno oznak starzenia, jak i trądziku. Są one dostępne zarówno na receptę, jak i bez recepty.

Retinoidy są również znane z tego, że powodują podrażnienia przy pierwszym użyciu, dlatego ważne jest, aby na początku nakładać je zaledwie 1-2 dni w tygodniu i nakładać krem ​​nawilżający zaraz po ich użyciu.

Produkty z retinolem:

First Aid Beauty eye cream

Ochrona przeciwsłoneczna: prawdopodobnie używałeś wcześniej kremu przeciwsłonecznego, aby zapobiec oparzeniom słonecznym.. Ale czy wiesz, że promienie UV mogą również przyczyniać się do innych problemów?

Te uszkodzenia mogą powodować ciemne plamy, zmarszczki i inne oznaki starzenia. Prewencja jest głównym powodem codziennego stosowania kremów przeciwsłonecznych.

Upewnij się, że używasz kremu z filtrem, który ma co najmniej SPF 30 i zapewnia ochronę o szerokim spektrum. To oznacza, że ​​chroni zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Chociaż krem ​​przeciwsłoneczny w Twoim makijażu nie liczy się jako codzienna ochrona z SPF, krem ​​przeciwsłoneczny w kremie nawilżającym może – o ile używasz go zarówno na uszach, jak i na twarzy.

Najlepsze składniki, które chronią przed słońcem to m.in Zinc oxide, Titanium dioxide, Avobenzone, Octinoxate, Oxybenzone, Mexoryl SX. Wypatruj ich w preparatach pielęgnacyjnych.

Produkty z ochroną UVA i UVB:

Inkey List SPF30.jpg

Niacinamide: jest to forma witaminy B3 (niacyna), którą można nakładać na skórę. Istnieją badania sugerujące, że może być pomocny w leczeniu trądziku, trądziku różowatego i oznak starzenia, w tym przebarwień, drobnych linii i zmarszczek. Witamina B3 służy skórze i suchej i tłustej – powinna się znaleźć w Twojej codziennej pielęgnacji na dzień lub na noc!

Produkty z Niacinamide:

Medik8 clarity peptides.jpg

Ceramidy: Ceramidy są lipidami międzykomórkowymi, co oznacza, że ​​wypełniają przestrzenie między komórkami skóry w warstwie rogowej naskórka (zewnętrzna warstwa ochronna skóry). Twoja skóra już sama wytwarza ceramidy - bez nich Twoja skóra nie będzie w stanie skutecznie zatrzymać wilgoci lub powstrzymać czynników drażniących. Ceramidy stosowane miejscowo mogą być obecne zarówno w lekach na wyprysk na receptę, jak i w produktach dostępnych bez recepty.

Produkty z ceramidami:

cerave moisturizing cream

Witamina C: Witamina C na twarz działa po prostu rewelacyjnie. Często dodawana jest do kosmetyków jako iż jest niezbędna do produkcji kolagenu i innych ważnych związków w organizmie. A gdy jest stosowana miejscowo, może działać jako antyoksydant, zapobiegając w ten sposób uszkodzeniom związanym z promieniowaniem UV.

Może również hamować produkcję melaniny (pigmentu) w skórze, dzięki czemu jest dobrym rozwiązaniem do rozjaśniania ciemnych plam.

Produkty z witaminą C:

Revolution skincare serum z witaminą C

Peptydy: peptydy są znane jako budulec białek. Zbudowane są z krótkich łańcuchów aminokwasów. W pielęgnacji skóry najczęściej mówimy o peptydach jako o budulcach kolagenu – białka, którego Twoja skóra potrzebuje, aby zachować swoją strukturę. Różne typy peptydów wspierają produkcję kolagenu na różne sposoby.

Produkty z peptydami:

Pixi collagen tonic

Trądzik

Chociaż ten problem skórny jest (niestety) bardzo powszechny, trądzik to temat bardzo skomplikowany, Na przykład fakt, że istnieją różne rodzaje trądziku. Na jego obecność może również wpływać wiele czynników w Twoim życiu, takich jak hormony. Więc jeśli Twój trądzik jest ciężki lub opcje leczenia dostępne bez recepty nie pomagają, ważne jest, aby udać się do dermatologa, który pomoże Ci z problemem.

Składniki pomagające skórze trądzikowej

Retinoidy (patrz wyżej)

Kwasy AHA i BHA: Być może znasz już fizyczne środki złuszczające, takie jak peelingi mechaniczne z drobinkami. I chociaż są one doskonale skuteczne w usuwaniu martwego naskórka, który może zatykać pory, mogą być bardzo drażniące i pogorszać problem. Dlatego wielu dermatologów zaleca swoim pacjentom stosowanie chemicznych środków złuszczających, które zawierają zarówno alfa-hydroksykwasy lub AHA (takie jak kwas mlekowy i kwas glikolowy), jak i beta-hydroksykwasy, czyli BHA (zasadniczo tylko kwas salicylowy).

Są one obecne we wszelkiego rodzaju produktach, w tym w środkach czyszczących, tonikach, maseczkach i serum. Zwężają pory i utrzymają Twoję skórę czystą. Kwasy BHA są zalecane dla skóry tłustej, AHA dla skóry tłustej i suchej.

Produkty z kwasami BHA i AHA:

ordinary bha i aha peeling

Benzoyl peroxide: w przeciwieństwie do kwasu salicylowego, nadtlenek benzoilu może zabić bakterie, które często są odpowiedzialne za stan zapalny trądziku. Dlatego często zaleca się stosowanie zarówno nadtlenku benzoilu, jak i kwasu salicylowego, aby pomóc w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku. W przypadku trądziku o cięższym przebiegu może być konieczne zastosowanie retinoidów lub innych leków na receptę. Zarówno kwas salicylowy, jak i nadtlenek benzoilu mogą również podrażniać lub wysuszać skórę, dlatego ważne jest, aby podczas korzystania z tych składników używać również kremu nawilżającego i kremów z ochroną UV.

Tego typu produkty są sprzedawane głównie w aptekach, często na receptę. Skonsultuj się z lekarzem zanim włączysz je do swojej pielęgnacji skóry twarzy.

Niacynamid (patrz wyżej)

Kwas azelainowy: rodzaj kwasu syntetyzowanego przez drożdże, jęczmień i pszenicę, o którym uważa się, że ma delikatny efekt złuszczający. Lubi się z nim i skóra sucha i tłusta. Badania wykazały, że jest skuteczny w leczeniu trądziku i guzków przypominających trądzik, które są częstym objawem trądziku różowatego. Jest dostępny na receptę i bez recepty.

Produkty z tym składnikiem:

Ren clear skincare AHA tonik

Blizny i przebarwienia / przebarwienia

Jeśli chcesz zminimalizować widoczność blizn, pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że czas działa na Twoją korzyść.

Dostępne bez recepty miejscowe metody leczenia blizn niestety nie mają za sobą wielu dowodów. Co działa? Nawilżanie i czas. Jeśli to nie pomoże, porozmawiaj z dermatologiem o innych opcjach, które mogą obejmować miejscowe leczenie na receptę lub zabiegi laserowe.

Jeśli chodzi o ciemne plamy, ostudę lub inne problemy z przebarwieniami, możesz wypróbować składniki rozjaśniające, takie jak witamina C i hydrochinon.

Składniki dla cery z przebarwieniami i bliznami:

Witamina C (patrz wyżej)

Kwasy AHA i BHA (patrz wyżej)

Retinoidy (patrz wyżej)

Ochrona przeciwsłoneczna (patrz wyżej)

Skóra sucha i wrażliwa

Sucha skóra może być również objawem chorób skóry, które powodują, że skóra jest bardziej wrażliwa, np. Egzema. Dlatego kosmetyki do skóry suchej są często odpowiednie również dla skóry wrażliwej.

Jeśli masz wrażliwą skórę (co oznacza, że ​​masz skłonność do podrażnień lub reakcji alergicznych lub masz schorzenia skóry, takie jak egzema, łuszczyca lub trądzik różowaty), szczególnie ważne jest, aby mieć świadomość, że produkty zawierające takie składniki, jak parabeny i substancje zapachowe, mogą powodować reakcję. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie nowego produktu na wewnętrznej stronie ramienia przed dodaniem go do codziennej pielęgnacji skóry.

Składniki do pielęgnacji skóry suchej:

Kwas hialuronowy: Sucha skóra kocha kwas hialuronowy (INCI: Sodium hyaluronate), który występuje naturalnie w skórze i działa jako środek utrzymujący wilgoć. Oznacza to, że ​​może wciągać wilgoć do skóry; kosmetyki z tymi cząsteczkami pozwalają wilgoci związać się ze skórą bez uczucia tłustości lub ciężkości. Polecamy też dla cery tłustej. Można stosować dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Olej skwalanowy: Skwalan to lekki olej nawilżający, który naśladuje składnik łoju, substancji tłustej wytwarzanej przez naszą skórę. Istnieją ograniczone badania dotyczące wpływu miejscowego skwalanu na skórę, ale generalnie działa on jak środek zmiękczający, co oznacza, że ​​może wcisnąć się w przestrzenie między komórkami skóry i sprawić, że Twoja twarz będzie gładsza i bardziej nawilżona, nie będąc zbyt ciężkim ani okluzyjny.

Koloidalne płatki owsiane: Koloidalne płatki owsiane są wytwarzane z mielenia owsa i mieszania go z wodą lub innym płynem, co tworzy mieszankę, która może zapewnić kojącą, ochronną barierę na skórze. Eksperci zalecają go szczególnie dla skóry suchej i wrażliwej, w tym skóry aktywnie podrażnionej, w przypadku której naturalna bariera skóry może wymagać dodatkowej pomocy.

Bakuchiol: Bakuchiol to ekstrakt roślinny, który według niektórych wczesnych badań może mieć korzystny wpływ na skórę, szczególnie w odniesieniu do zarządzania oznakami starzenia, bez podrażnień. Jest często nazywany „naturalną alternatywą retinolu”, chociaż nie ma takiej samej ilości rozstrzygających dowodów. Jednak eksperci twierdzą, że bakuchiol może być dobrym rozwiązaniem - zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest zbyt wrażliwa na retinoidy.

Niacynamid: (patrz wyżej)

Ceramidy: (patrz wyżej)

Na rynku jest tak wiele rodzajów kosmetyków do pielęgnacji skóry, że trudno jest wiedzieć na 100%, co działa.

Najlepszym rozwiązaniem jest wydawanie pieniędzy na produkty zawierające składniki aktywne, których badania są najbardziej obiecujące. To właśnie te składniki opisane powyżej :)

Ryzyko, które podejmujesz obejmuje podrażnienia, reakcje alergiczne lub “tylko” stratę czasu i pieniędzy...

Jestem w ciąży. Jakich kosmetyków mogę używać, a czego unikać?

Kiedy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, może być konieczne tymczasowe zaprzestanie używania niektórych kosmetyków, zwłaszcza niektórych produktów przeciwtrądzikowych. Kobiety w ciąży powinny zdecydowanie unikać stosowania retinoidów. Należy również uważać na niektóre antybiotyki, takie jak doksycyklina.

W zależności od zaleceń lekarza może być również konieczne unikanie lub ograniczenie nadtlenku benzoilu i kwasu salicylowego. Zamiast tego dermatolodzy często zalecają kobietom w ciąży stosowanie kwasu azelainowego.

Należy również uważać na składniki rozjaśniające, zwłaszcza hydrochinon.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, nie mamy zbyt wielu informacji na temat tego, jak te (i szczerze mówiąc, większość) leków wpływają na kobiety w ciąży. Wiele z tych zaleceń opiera się na braku rozstrzygających dowodów na to, że są one bezpieczne, a nie na posiadaniu dowodów, że są zdecydowanie szkodliwe.

Zapamiętaj! Skonsultowuj się z lekarzem lub dermatologie podczas ciąży lub karmienia piersią, ponieważ mogą oni ocenić Twoją indywidualną sytuację i pomóc Ci dowiedzieć się, co jest dla Ciebie sensowne.

Jak mogę się upewnić, że wszystko w mojej rutynie pielęgnacji skóry twarzy jest bezpieczne?

Należy również pamiętać, że tylko dlatego, że coś jest naturalne, nie oznacza, że ​​jest bezpieczne. W rzeczywistości naturalne składniki ziołowe i roślinne są często drażniącymi i alergenami dla osób o wrażliwej skórze. A nasze obawy zdrowotne dotyczące niektórych chemikaliów w produktach do makijażu i pielęgnacji twarzy są często przesadzone.

Co więcej, składniki ziołowe i roślinne (które przy okazji są nadal substancjami chemicznymi) niekoniecznie są analogiczne do związków testowanych w badaniach klinicznych.

Na przykład dzika róża zawiera witaminę A, ale nie jest tym samym, co retinol czy kwas retinowy, więc niekoniecznie wiesz, ile witaminy A nakładasz na twarz ani jakich efektów możesz się spodziewać.

Żeby ocenić kosmetyk pod kątem składników kontrowersyjnych, skorzystaj z naszej analizy składu produktów pielęgnacyjnych.

Staraj się wybierać kosmetyki, które zawierają składniki, o których wiemy najwięcej. A jeśli nie masz pewności, czy coś jest odpowiednie dla Twojej skóry, porozmawiaj z dermatologiem.

Pamiętaj: zadbana skóra twarzy będzie wyglądać lepiej, zdrowiej, a odpowiednie preparaty zatrzymają jej młody wygląd na dłużej. Zaplanuj swoją codzienną pielęgnację i daj swojej cerze to czego potrzebuje. Kremy, toniki, sera, żele do mycia na rynku dają bardzo wiele możliwości żeby to osiągnąć.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego przewodnika wiesz jak zadbać o zdrowy wygląd i wiesz lepiej czym jest świadoma pielęgnacja skóry. Dobierz preparaty do potrzeb swojej cery i nie poddawaj się!

Magnetyczne rzęsy

Produkty w tym artykule:

Revolution Skincare

Revolution Skincare

Vitamin C 12.5% serum rozjaśniające z witaminą C 30ml

Zobacz w sklepie
First Aid Beauty Retinol Eye Cream

First Aid Beauty Retinol Eye Cream

Krem pod oczy z retinolem i kwasem hialuronowym. Hit!

Zobacz w sklepie
Inkey List Retinol Serum

Inkey List Retinol Serum

Świetne serum z retinolem dla młodszej skóry.

Zobacz w sklepie
Bioderma krem z SPF50+

Bioderma krem z SPF50+

Wybielający krem z filtrem na plamy pigmentacyjne SPF 50+

Zobacz w sklepie
The INKEY List SPF30 krem z filtrem

The INKEY List SPF30 krem z filtrem

Mineralny filtr przeciwsłoneczny z 22% Zinc Oxide

Zobacz w sklepie
The Ordinary, Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary, Niacinamide 10% + Zinc 1%

Sławne serum dla skóry tłustej i normalnej.

Zobacz w sklepie
CeraVe żel to mycia twarzy

CeraVe żel to mycia twarzy

Żel do mycia dla normalnej i tłustej skóry z kwasem hialuronowym i niacinamide

Zobacz w sklepie
PIXI Collagen Tonic

PIXI Collagen Tonic

Tonik z kolagenem, ekstraktami owocowymi i mieszanką botaniczną

Zobacz w sklepie
Medik8 Retinol 3TR Serum

Medik8 Retinol 3TR Serum

Serum przeciwzmarszczkowe na noc z retinolem

Zobacz w sklepie
Medik8 Clarity Peptides

Medik8 Clarity Peptides

Serum do twarzy

Zobacz w sklepie
Zespół Skincoda
Zespół Skincoda
Nasz zespół tworzą pasjonatki i pasjonaci świadomej pielęgnacji!